Donbas Studies DS

Лабораторії резиденції


Для учасників резиденція стане періодом спільного творення за напрямками, вираженими у чотирьох лабораторіях: кураторській, візуальній, аудіальній і садівничій. Більшість комунікацій та заходів програми пройде в онлайні, проте реалізація фінальних проєктів, польові дослідження учасників та індивідуальні розвідки можуть відбуватися в конкретних середовищах. Взаємодія учасників проходитиме за підтримки менторів, які забезпечуватимуть супровід та модерацію роботи чотирьох лабораторій та здійснюватимуть допомогу в реалізації фінальних проєктів. Онлайн-формати лабораторій: повільне читання та обговорення теоретичних текстів, участь у дискусіях з менторами, тематичні воркшопи, тихі вечірки, ітераційна робота над індивідуальними та груповими проєктами тощо.

Візуальна лабораторія присвячена роботі з темами резиденції через медіуми перформансу, інсталяції, відео, фото, дизайну тощо.

Ментор: Павло Ковач, художник, учасник колективу Відкрита Група.

Згідно з теорією відкритої форми, художник, створюючи художній артефакт, не створює замкнутий витвір мистецтва, але створює можливість контексту і інтерпритації. Відкрита робота завжди готова знайти себе в нових обставинах, в новий час, в нових відносинах із мінливою реальністю. Вона вимагає індивідуальної інтерпритації від глядача, який водночас є глядачам і активним актором, і зобов’язує його вибудовувати контекст. Завдяки цьому робота завжди жива, не втрачає актуальності і при цьому не витрачає ресурси. Художник постулює безкласовість, егалітаризм, неієрархічність, демократію, недогматичність, децентрацізацію і асиметрію.

Учасники:

Єгор Анцигін, Україна yehorantsyhin@gmail.com

Сергєй Шабохін, Білорусь/Польща shabohin@gmail.com

Віталій Янковий, Україна vyankovy@gmail.com

Азіза Кадирі, Велика Британія aziza.csm@gmail.com

Олександр Бурлака, Україна oleksandr.burlaka@gmail.com

Євгеній Образцов, Україна obraztsoveugene@gmail.com

Валентина Петрова, Україна capediat@gmail.com

Дарина Мамайсур, Україна daryna.mamaisur@gmail.com

 

Садівнича лабораторія зосередиться на розвитку (не)антропоцентричного погляду, на взаємодію з рослинами та створенні переселеного саду.

Менторка: Леся Кульчинська, культурологиня, кураторка та мистецтвознавиця.

Ідея переселеного саду містить в собі парадокс. Сад в певному сенсі є антитезою переселення, адже його сутність у закоріненні. Фундаментальна відмінність рослин від людей в тому і полягає, що вони не здатні до переміщення. Сад тотожний своєму місцю, він і є це місце. Також і тому, що рослини не просто існують у середовищі, а безпосередньо його творять, генеруючи екосистему та мікроклімат.

Наш світ як місце для життя створили рослини, наповнивши його киснем. В рамках садівничої лабораторії ми пропонуємо спільно створити сад, що стане для когось середовищем існування, місцем майбутніх процесів, подій та взаємодій.

Ця пропозиція передбачає довготривалу відповідальність, адже посаджений сад потрібно вирощувати, зберігаючи зв’язок із обраним місцем, рослинами, що в ньому оселяться,  та одне з одним.

Учасники:

Аліна Лупу, Нідерланди one@theofficeofalinalupu.com

Сигіта Симона Паплаускайте, Литва sigita.simona@gmail.com

Джоб Санчез, Мексика dancewithmeuntiltheend@gmail.com

Вероніка Моравец, Польща nokscollective@gmail.com

Катерина Лібкінд, Україна libkindkatya@gmail.com

Анна Череднікова, Швеція anna.cherednikova@gmail.com

Ксенія Коробкіна, Україна

 

Аудіальна лабораторія розвиває експериментальні підходи до роботи з середовищем за допомогою методів саундскейпінгу, аудіопрогулянки, подкасту, аудіальної інтервенції, антропології звуку.

Менторка: Анна Хвиль, музикантка, дослідниця звукових ландшафтів, кураторка музичних і освітніх програм.

Аудіальна лабораторія підходить до теми резиденціїї — Ландшафт як монумент — з різними методами слухання та продукування звуків. Починаючи з оригінальної локації резиденції — міста Святогірськ Донецької області — ми досліджуємо розширення звукових ландшафтів через потоки онлайн-простору. Вісім учасників із різних місць експерементуватимуть із звуковими способами обміну інформацією на власних фізичних і уявних звукових ландшафтах.

Учасники:

Транг Лі, В’єтнам trang.lyha@gmail.com

Бенні Немерофскі-Ремсай, Франція benny@nemerofsky.ca

Юлія Кіщук, Україна kischukjulia@gmail.com

Таіра Умарова, Україна taira.umarova@gmail.com

Павло Алейнічєв, Україна manstryk@gmail.com 

Софія Булгакова, Нідерланди sophia.bulgakova@gmail.com

Максим Козлов, Україна maxofficial82@gmail.com

Анастасія Пономарьова, Україна shtnastya@gmail.com

 

Кураторська лабораторія буде присвячена роботі з (поза)інституційними просторами, дослідженню кураторських практик в Україні та підготовці фінального виставкового проєкту в експериментальному форматі. Роботу лабораторії фасилітуватимуть Лія Достлієва та Олександра Погребняк.

Учасники:

Емілі Радосавлевич, Сербія emily.radosavljevic@gmail.com

Дмитро Міхєєв, Україна dimitr.miheev@gmail.com

Addenda Press, Україна addenda.press@gmail.com

Ірина Замуруєва, Велика Британія zamuruieva@gmail.com