Donbas Studies DS

Donbas Studies на Одеському бієнале: Вийти з зони турбулентності

Donbas Studies на Одеському бієнале: Вийти з зони турбулентності

Світлина від Одиссея Донбасс.

В чому полягає мета художника у ситуації турбулентності? Чи може мистецтво домогти у вирішенні соціальних проблем?
Із початком бойових дій на сході України, ми намагаємося зрозуміти як жити одночасно в умовах війни та миру? Дехто впевнений, що в такій ситуації врятувати нас може саме мистецтво, здатне говорити мовою цінностей життя, гідності, взаємоповаги.

Ми зустрінемось з Дмитром Чепурним, проектним координатором дослідницької платформи Donbas Studies фонду ІЗОЛЯЦІЯ.Платформа культурних ініціатив. Дмитро розповість про формати роботи дослідницької платформи та серію партисипативних культурних проектів на Сході України «ЗМІНА», що з 2015 року реалізуються у тісній співпраці з місцевими громадами. Мова буде йти про проектний спосіб організації досліджень, ресурного центру та нові формати репрезентації сучасної історії Донбасу, а також ролі переміщених культурних просторів в загальнонаціональному історичному наративі.

Другий наш гість – Дар’я Цимбалюк, учасниця Одос та співавторка проекту Одиссея Донбасс, який започатковано в 2015 році у Києві, а в 2017 представлено на Одеська Бієнале Сучасного Мистецтва, яке недаремно цьогоріч називається «Зона Турбулентності».

Третім гостем є Юлія Кіщенко – координаторка освітнього напрямку Восток SOS, співавторка спільного проекту фонду та групи Одос під назвою «Восток-Дім». Проект «Восток-Дім» покликаний інтегрувати історії очевидців конфлікту в культурну пам’ять українського суспільства за допомогою малюнків людей, що не залишають свої домівки під час конфлікту.

Ми запрошуємо на презентацію цих проектів та до обговорення способів пошуку соціальної солідарності там, де ми є зараз.

Дискусія проводиться в рамках проекту Hubs of History “Від групи до індивіда: мистецтво у пошуках соціальної солідарності”.


Автор: Dmitry Chepurnoy