Donbas Studies DS

Про проект

Про проект

Донбаські студії — міждисциплінарний дослідницький проект фонду ІЗОЛЯЦІЯ, спрямований на формування та консолідацію експертної спільноти навколо досліджень регіону. Проект слугує платформою для конструктивної дискусії із залученням фахівців різних галузей знань. В рамках проекту діє публічна програма, відбуваються соціокультурні дослідження та функціонує бібліотека.

Публічна програма

Проект виступає організатором публічної програми з 2015 року. В рамках публічної програми відбуваються лекції, дискусії, презентації, кінопокази, виставки та вистави. Проект співпрацює та підтримує ініціативи, спрямовані на всебічне дослідження процесів, які сьогодні домінують у суспільному дискурсі на Донбасі.

Соціокультурні дослідження

Донбаські студії ініціюють міждисциплінарні соціокультурні дослідження із залученням фахівців різних галузей знань. На основі проведених досліджень вийшли друком збірки, Гендерні дослідження (2015) та Донбас. Перша лінія (2016), які підсумовують інтелектуальні розвідки останніх років. В рамках проекту ЗМІНА: Імпульс (2018) вийшли аналітичні матеріали, що визначають вплив військового конфлікту на економічні, соціальні та політичні аспекти життя спільнот в Маріуполі, Краматорську та Слов’янську.

Бібліотека

У рамках проекту Донбаські студії функціонує публічна бібліотека. У ній систематизовано інтелектуальна база, що містить дослідницьку, художню літературу та аудіовізуальні матеріали щодо регіону. Бібліотеку створено зусиллями меценатів та волонтерів, кожен охочий може доєднатися до формування книжкового фонду та допомогти бібліотеці.

ЗМІНА

Серія культурних проектів фонду ІЗОЛЯЦІЯ, що з 2015 року реалізуються на сході України у тісній співпраці з місцевими громадами. Діяльність проекту відбувається на перетині різних форматів: арт-резиденції, воркшопи, виставки, перформанси тощо. Проект прагне давати імпульс культурним, соціальним та економічним змінам в Україні.


Контактна інформація:

[email protected]


Автор: Donbas Studies