Donbas Studies DS

Лекція Оксани Довгополової про антропологію пам’ятовання

Лекція Оксани Довгополової про антропологію пам’ятовання

lecture_oksana_dovgopolova

У суботу 20 лютого 2016 року, о 13:00 в рамках виставки Відновлення пам’яті фонду ІЗОЛЯЦІЯ філософка Оксана Довгополова прочитає лекцію на тему Людина в просторі спогаду: нагадування про нездійснене в пошуках шляху в майбутнє.

Починаючи з 20-х років ХХ століття, гуманітарне знання досліджує колективну пам’ять, тобто суспільні уявлення про минуле, на основі яких формується образ майбутнього. Трагічні події, що створюють розриви колективної пам’яті, вимагають від суспільства спеціальних зусиль, щоб повернутися до норми. ХХ століття демонструє нам специфічні форми меморіалізації трагедій, що отримують власний розвиток у європейській та радянській/пострадянській традиції. Пошук таких форм був довгим та трансформувався під впливом змін у колективному баченні майбутнього.

Події останніх років змушують нас придивитись до тих свідчень минулого, які фіксують момент можливості іншого майбутнього. Природа історичної пам’яті змушує нас швидко “забувати” деталі, приймати сьогодення як щось неминуче, обумовлене законами. Фіксація уваги на моментах, коли історія могла піти інакше, змушує сучасну людину гостріше відчувати власну відповідальність за майбутнє, а також уважно придивлятись до ситуації вибору живої людської істоти. Незабування про нездійснене в історії пропонується розглянути також у контексті громадської солідарності.

Оксана Довгополова – історик та філософка, доктор філософських наук, професорка кафедри філософії Одеського Національного університету імені І.І. Мечникова, авторка понад 50 наукових праць з філософії та антропології.

Подія відбудеться за адресою: Київ, вулиця Набережно-Лугова 8, другий поверх.

Виставка Відновлення пам’яті триває в ІЗОЛЯЦІЇ до 4 березня 2016 року.

Подія проводиться за підтримки Фонду Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів

netherlands


Автор: Donbas Studies