Donbas Studies DS

Відсутнє місто: війна, блокада, суспільство долі у Луганську

Відсутнє місто: війна, блокада, суспільство долі у Луганську

21 листопада, 19:00 в рамках паралельної програми Донбаські Студії фонду ІЗОЛЯЦІЯ відбудеться лекція історика Євгена Монастирського Відсутнє місто: війна, блокада, суспільство долі у Луганську.

Навесні 2014 року повсякденність міста Луганська розкололася на «до» та «після» початку бойових дій. Певний час громада по-різному сприймала бомбардування та людей зі зброєю, що самовільно перебрали на себе функції влади. Відбулося порушення нормального функціонування міського простору. Соціальні крайнощі у вигляді постійних бойових дій та тотальної блокади змінили форми міжлюдських стосунків всередині Луганська – утворилося те, що називається «суспільством долі». Проте непроговореним залишається те, що саме відбувалося з містянами у період блокади, яким чином спільноти реагували на моменти крайньої небезпеки і чому саме вони зробили місто містом.

Євгеній Монастирський – луганчанин, історик Радянського союзу та політичний антрополог. До війни навчався у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка. Полишив рідне місто у жовтні 2014 року, після чого навчався в Українському католицькому університеті (Львів) та Єльському університеті (Нью-Гейвен, США). У 2018 році – Global Dialogues Fellow у Новій школі соціальних досліджень (Нью-Йорк, США) та лектор на постійному семінарі Marvin Minsky Fellowhip у Медіа-лабораторії Массачусетського технологічного інституту (Бостон, США).


Вхід вільний

21 листопада, 19:00
IZONE, 4 поверх
вул. Набережно-Лугова, 8Автор: Dmitry Chepurnoy