Donbas Studies DS

Презентація книжки Олени Стяжкіної “Один талант”

Презентація книжки Олени Стяжкіної “Один талант”

31 січня о 13:00 в рамках проекту Донбаські студії Фонду ІЗОЛЯЦІЯ відбудеться презентація художньої  книжки донецької дослідниці та письменниці Олени Стяжкіної Один талант.

styazhkina_31_01_ua

Зібрані у книзі твори — психологічна проза, герої якої наділені талантом — одним на всіх. Цей талант, за словами Стяжкіної, виявляється у здатності любити людей, поруч з якими не світить сонце, і батьківщину, яка сприймається як єдина неслухняна дитина. Талант не тільки в тому, щоб бути чоловіком чи жінкою, жити всупереч, не робити зі старості трагедії так само, як і з самотності, любові або нелюбові, адже це все — життя. Автор щиро любить свого героя та не виставляє йому оцінок.

Книга складається із розповідей про звичайні історії людей. Останній розділ присвячений героям Євромайдану.

Навесні 2014 за цю книгу письменниця отримала Російську премію, що дається кращим російськомовним письменникам, які не живуть у Росії. Її виступ під час нагородження викликав значний резонас. Відтоді письменниця не була у Москві, де була видана книга Один талант, і досі не бачила її видрукованою. ІЗОЛЯЦІЯ придбала книжки для Бібліотеки Донбаських студій і влаштовує зустріч письменниці зі своїм дітищем.

Олена Стяжкіна — українська письменниця, журналіст, історик, професор кафедри історії слов’ян Донецького національного університету. У 2010 році дебютувала як письменниця, видавши роман Купуйте бублики, завдяки якому перемогла у номінаціїКращий соціально-психологічний роман року (2010). Стяжкіна – фіналістка премії І. П. Бєлкіна (2012),  лауреат премії Учительський Бєлкін (2012).

Наукові видання:

  • Культурні процеси в Донбасі в 1960-ті-на початку 90-х років : Дис… канд. іст. наук: 07.00.01 Донецьк, 1996

  • Жінки в історії української культури другої половини XX століття : Дис… д-ра іст. наук: 07.00.01 Донецьк, 2003. 498 с.

  • Жінки в історії української культури другої половини XX століття. Донецьк: Східний видавничий дім, 2002. 270 с.

  • Людина в радянській провінції: освоєння (від)мови. — Донецьк: Ноулідж, Донец. від-ня, 2013. — 295 с.

Під час презентації авторка прочитає деякі твори з книжки. Крім того, відбудеться дискусія навколо теми «жіночого письма», «жіночої історії» та досвіду війни.

Презентація відбудеться за адресою: вул. Набережно-Лугова, 8. Другий поверх.

Медіа-партнер:
radio_vesti

Партнер Донбаських Студій:
Image title