Donbas Studies DS

Лекція Ірини Склокіної «Фотообрази Донбасу: (від)творення нового світу»

Лекція Ірини Склокіної «Фотообрази Донбасу: (від)творення нового світу»

У четвер 26 липня, о 19:00 у рамках проекту Донбаські Студії відбудеться лекція Ірини Склокіної «Фотообрази Донбасу: (від)творення нового світу, соціальна інженерія та опір з ХІХ ст. до ХХІ ст.»

Фотографування промислових міст Донбасу було невід’ємною частиною соціального життя, водночас і результатом, і інструментом модернізаційних змін. Від спроб осягнути новий і часом “екзотичний” простір на краю Російської імперії, через переміщення образу Донбасу в саме осердя державного проекту нового, радянського світу, і до пострадянської іронії та нової екзотизації регіону – фотографія була ключовим медіумом і сприйняття, і творення реальності. Як можна читати канонічні візуальні образи регіону? Які є можливості та обмеження фотографії у сьогоднішній ситуації – поза стратегіями іншування та екзотичності?

Ірина Склокіна – історикиня, дослідниця в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи, Львів. Захистила дисертацію про офіційну радянську політику пам’яті про нацистську окупацію (2014). Була запрошеною дослідницею у Торонтському університеті (Центр європейських, російських та євразійських студій), стипендіаткою Німецького історичного інституту в Москві та Німецько-української комісії істориків. Учасниця кількох міжнародних проектів, присвячених історичній пам’яті та усній історії, в тому числі “Region, Nation and Beyond. An Interdisciplinary and Transcultural Reconceptualization of Ukraine”; Серед наукових інтересів – (пост)радянська політика пам’яті, радянська та індустріальна спадщина, музейні студії.

Після лекції усі охочі зможуть придбати нову збірку «Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу», що вийшла нещодавно під редакцією Ірини Склокіної (спільно з Володимиром Куліковим) за участі Марти Студенни-Скрукви, Олени Стяжкіної, Тетяни Портнової, Михайла Ільченко, Ксенії Кузіної.

Подія у Facebook

Вхід вільний

Реєстрація на подію: goo.gl/tXRjDJ

 

Подія відбудеться у просторі креативної спільноти IZONE, на четвертому поверсі, за адресою вулиця Набережно-Лугова, 8.


Автор: Dmitry Chepurnoy