Donbas Studies DS

Найбільш шахтарський тормозок і самоорганізація переселенців

Найбільш шахтарський тормозок і самоорганізація переселенців

3-1024x682_2

2 липня пройшла зустріч вихідців з Донбасу різних років. Захід став результатом спільних зусиль команди Фонду ІЗОЛЯЦІЯ і переселенців Донбасу. Ми почали захід в 15:00 і, за старою доброю традицією цього літа, саме в 15:00 сонячний день змінився дощем. Однак, це не зупинило велику компанію прийти до нас на тормозок, хоча пікнік у парку ВДНГ перетворився на ланч у приміщенні корпусу № 5.

1-1024x682_1

Конкурс тормозків виграв Віктор Манза: його розповідь про автентичний тормозок та церемоніал вживання доставив величезне задоволення організаторам і гостям, а сам Віктор отримав у нагороду коробочку вугільного цукру як самий шахтарський шахтар з усіх присутніх. Звичайно, не тільки Віктор вирізнявся ласощами: на пікніку були представлені і цибуля, і кров’яна ковбаса, і шаурма, і солодощі.

2-1024x682_1

Душевну атмосферу заходу забезпечувало не лише меню і формат «застілля всього двору», а в першу чергу компанія людей, що зібралася. Багато з присутніх приїхали лише пару днів тому та розповідали новини з фронту, ділилися шоком від війни. Географія земляків підібралася найрізноманітніша: від Артемівська до Слов’янська. Також широко був представлений спектр професійної діяльності, але переважали все ж професіонали креативних індустрій. Це дає підстави говорити про те, що представники креативного кластера Донецька залишають місто, з усіма витікаючими економічними та інтелектуальними наслідками для регіону. Більшість з наших суботніх відвідувачів є вимушеними переселенцями 2014 року. Деякі вихідці з Донецька не хочуть повертатися навіть за умови миру, деякі мріють повернутися, проте на реальні плани на повернення поки що немає ні передумов, ні оптимізму.

-1024x682

Суботній захід став неформальним стартом ініціативи Донбаські студії. У майбутньому ми плануємо продовжувати пропонувати різні події для вихідців з Донбасу різних років. Для цього ми збираємо контакти та історії людей, які покинули Донбас, але зберегли зв’язок з регіоном, а також для дослідників регіону і просто зацікавлених людей. Зареєструватися в проекті Донбаські студії можна за посиланням: http://exile.izolyatsia.org/reg. За допомогою цієї анкети, через соцмережі або електронною поштою [email protected] ви можете надіслати свої пропозиції по майбутнім ініціативам і заходам. У суботу на нашій зустрічі з’явилося кілька ідей, які ми постараємося втілити в життя. Ось деякі з них:

Організація контейнерного перевозу речей, які багато хто з нас в поспіху або в надії на швидке повернення залишили вдома.
Обговорення \ круглий стіл \ семінар. «Цивільний активізм і мітинги в Донецьку 2014»: Чому мітинги були розрізненими і погано організованими? Чому кілька груп активістів не могли домовитися і об’єднатися в одну? Чому організатори змінювали дати і місця проведення мітингів? Де ці активісти зараз і чому не несуть відповідальність за свою діяльність? Які заклики «прогресивних» ЗМІ Донбасу сіяли і продовжують сіяти ворожнечу? Жителі Донбасу — аморфна маса або кожен собі гетьман? Дії еліт регіону: що важливіше під час війни — рити рів або гудіти?
Безліч вечірок у стилі Тормозок в майбутньому.
Заходи та акції на підтримку представників креативних бізнес-індустрій, які були змушені залишити Донбас.


Автор: Таня