Donbas Studies DS

Щасливі падіння Євгенії Бєлорусець

Щасливі падіння Євгенії Бєлорусець

4 листопада о 18:00 в залі очікування Автостанції Поділ (Нижній Вал 15А) в рамках паралельної програми Донбаських студій фонду ІЗОЛЯЦІЯ відбудуться акторські читання та презентація візуально-літературної книги Євгенії Бєлорусець «Щасливі падіння», яка вийшла цього року в видавництві IST Publishing. Під час презентації можна буде почути фрагменти книги та взяти участь у її сюжетах.

У фокусі текстів цієї книги — історії жінок, що вважають себе свідками власного життя і «великої історії», що змусила їх почати подорож, змінити біографію, прочитання дійсності, місце проживання і часто — сприйняття реальності.

Сюжети  пов’язані з фантастичними мареннями героїнь, що розвиваються на тлі травматичних подій в Україні, вплив яких читач знаходить у фрагментах розмов, життєвих досвідах та повсякденних ситуаціях. Поєднання авторського тексту та зображення є характерною ознакою художньої практики Євгенії Бєлорусець. «Щасливі падіння» — місце співіснування фотографічних історій та текстових сюжетних ліній, де вони переплітаються як різні типи мовлення.

Інтерес мисткині направлений до ситуації тих, хто непередбачувано опинився на периферії, до якої непросто апелювати, а ще складніше — вчитись звідти говорити. То чи дійсно все незначне, дріб’язкове, випадкове, з чим зустрічається читач у «Щасливих падіннях», є насправді таким?

Презентація та акторські читання проходять в рамках проекту «Знайдені голоси», здійсненого при підтримці Міністерства іноземних справ Німеччини. Книгу буде представляти Катерина Носко (видавництво IST Publishing). Під час презентацій сюжети будуть коментувати гості, запрошені автором та видавництвом. За участю акторів: Марії Бруні та Акмала Гурєзова.

За участю драматурга Дмитра Левицького (Київ), літературного перекладача та редактора книги Тетяни Баскакової (Москва), у ролі критика виступить український перекладач, філософ, культуролог і публіцист, Андрій Рєпа (Київ / Черкаси), в ролі людини, що дивиться у суть того, що відбувається — український фотограф і засновник фотошколи документальної фотографії, Віктор Марущенко (Київ), в ролі автора книги — художниця і письменниця, Євгенія Бєлорусець.


Вхід вільний
4 листопада, 18:00
Зал очікування Автостанції Поділ
вул. Нижний Вал, 15А


Автор: Dmitry Chepurnoy