Donbas Studies DS

Розмова про рослини, пам’ять, номадичність та війну

Розмова про рослини, пам’ять, номадичність та війну

 

17 січня о 19:00 в рамках публічної програми Донбаські студії відбудеться розмова з дослідницею Дар’я Цимбалюк про рослини, пам’ять, номадичність та війну.

На одній з ментальних мап, створених під час проекта Одіссея Донбас в Одесі, пані Ольга намалювала кімнатну рослину і написала на вазоні: “Я фікус”. Пані Ольга переїхала з Макіївки до Одеси з початком війни. Серед зібраних Дар’єю усних історій є багато наративів про кімнатні рослини та сади, які стали фокусом її PhD дослідження у Університеті Сент-Ендрюса.

Під час розмови дослідниця поділиться останніми ідеями, над якими вона почала працювати під час PhD навчання, і які стосуються культурної пам’яті, антропоцену, можливості розповісти про досвід переселення поза бінарними категоріями, культурних мереж (між людьми та людьми, рослинами та людьми), які розриваються і створюються внаслідок війни, а також — про образ вкорінення.

Дар’я Цимбалюк — PhD студентка Університету Сент-Ендрюса (Шотландія) та співавторка мистецького проекту Одіссея Донбас. ЇЇ дослідження та мистецька діяльність пов’язані з усними історіями та ментальними мапами людей, які переїхали з Донбасу до інших міст України із початком війни. В університеті Дар’я також аспірантка, що проходить асистентську практику в Центрі російських, радянських, центральноєвропейських та східноєвропейських досліджень (Centre for Russian, Soviet, Central and Eastern European Studies), більшість подій якого у другому семестрі цього академічного року присвячено Донбасу.


17 січня, 19:00
Креативна спільнота IZONE; 2-ий поверх
вул. Набережно-Лугова, 8

Вхід вільний
Форма для реєстрації

Фотографія на обкладинці: Марко Цитрон. Робота створена в рамках проекту фонду ІЗОЛЯЦІЯ — Мінлива хмарність — результат програми художніх резиденцій, реалізованих влітку 2011 року під керівництвом Бориса Михайлова.

Facebook event


Автор: Dmitry Chepurnoy