17-21 травня 2017 фонд ІЗОЛЯЦІЯ бере участь у Книжковому Арсеналі та представляє спеціальну програму, до якої увійдуть низка подій дослідницького проекту Донбаські студії: презентація збірки публікацій Донбас. Перша лінія та панельна дискусія; лекція української письменниці Любові Якимчук Декомпозиція. Як війна розповідає історії; прем’єра документального фільму Шахтарські історії та дискусія Шахтарські історії зі сходу та заходу України: спільне та своєрідне.
Презентація книги Донбас. Перша лінія та панельна дискусія на тему Арт-терапія в умовах війни: переміщені культурні простори Донбасу
Субота, 20.05, 11:00-12:30
Локація: зал Дукат
Події останніх років в Україні стали значним викликом для всього суспільства. Попередня низька мобільність мешканців України призводила до капсуляції життя в межах окремих територіальних одиниць, що зрештою відкрило шлях до політичних маніпуляцій, які легко пускають своє коріння там, де нема персонального досвіду спілкування з умовним «іншим». Ці страхи та недовіру до «іншого» можна подолати лише через знайомство, через безпосереднє спілкування. І в даному випадку нас усіх рятує мистецтво, що здатне говорити образною мовою та мовою універсальних цінностей життя, гідності, взаємоповаги. Культура стає гострою та відточеною зброєю за умов окупації, коли влучно сказане слово та створений митцем художній образ швидко і наочно показують, хто є хто. У продукованих творчими людьми сенсах віддзеркалюється наше життя, примушуючи замислитися про себе і своє життя, про той ціннісний вибір, який ми робимо кожного дня, стверджуючи в такий спосіб його значення для всіх.
Учасники панельної дискусії: Оксана Міхеєва (соціологиня), Світлана Бабенко (соціологиня), Любов Якимчук (письменниця), Сергій Захаров (митець), Володимир Рафеєнко (письменник)
Модераторка: Любава Іллєнко
Збірку Донбас. Перша лінія було створено у межах дослідницького проекту Донбаські студії фонду ІЗОЛЯЦІЯ за підтримки Фонду Прав Людини Посольства Королівства Нідерланди. Видання містить авторські наукові та публіцистичні матеріали, інтерв’ю та фотографії, що актуалізують культурні, політичні та соціальні аспекти регіону, аналізують його поточні воєнні події. Автори: Андрій Возьянов, Оксана Міхеєва, Євгенія Моляр, Андрій Портнов, Катерина Радченко, Катерина Яковленко та ін. Упорядниця: Любава Іллєнко. Інформація про видання: http://donbasstudies.org/book/donbas-persha-liniya/
Лекція письменниці Любові Якимчук Декомпозиція. Як війна розповідає історії
Субота, 21.05, 12:00
Локація: зал Дукат
Як реальність, зокрема сюжет війни та ідеологія, позначається на літературних формах? Як форма перетворюється на зміст, а зміст на форму? Від біологічного розкладання до літературної декомпозиції. Від генетичної мутації до мутації жанрів. Лекція спирається на гуманітарні й точні науки, зокрема на здобутки нейробіології, а також на емпіричний досвід авторки. Лекція була прочитана у Вашингтоні та Едмонтоні восени 2016 року.
Любов Якимчук — письменниця, авторка поетичних збірок, дослідниця. Народилася 1985 року на Луганщині. Закінчила Луганський національний університет ім. Т.Шевченка та Києво-Могилянську академію. Авторка поетичних книжок , як МОДА (2009), Абрикоси Донбасу (2015). Лауреатка національних та міжнародних літературних премій. Поезії Якимчук перекладені понад десятьма мовами. Співавторка проектів відеопоезії та аудіопоезії.
Модератор: Дмитро Чепурний
Неділя, 21.05, 16:00-17:30
Локація: Кінозала №2
Прем’єра документального фільму Шахтарські історії, який було створено на основі історій життя гірників Львівщини та Донеччини. Після показу відбудеться відкрита дискусія за участі режисера та команди проекту на тему Шахтарські історії зі сходу та заходу України: спільне та своєрідне.
Учасники дискусії: Ксенія Кузіна (історик), Пьотр Армяновський (режисер), Марія Ворончук (авторка ідеї), Олекса Стасевич (менеджер проекту)
Модератор: Дмитро Чепурний
Окрім того, протягом дня на локації відбуватиметься мультимедійна виставка шахтарських історій. Короткі відео на основі зібраних історій, які було зроблено в шахтарських містах Донеччини та Львівщини, можна буде переглянути у вигляді сенсорної графічної інтерактивної карти на локації події протягом дня.
Фільм є результатом роботи МГО «Основи свободи» спільно з ГО «Наше майбутнє» та волонтерів проекту Шахтарські історії зі сходу та заходу України влітку 2016 року.
Усі події пройдуть за адресою: МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ, Київ, вул. Лаврська, 12.