Donbas Studies DS

Донбас по обидва боки екрану: кінематографічна ревізія

Донбас по обидва боки екрану: кінематографічна ревізія

25 жовтня, о 19:00 в рамках паралельної програми Донбаські Студії фонду ІЗОЛЯЦІЯ відбудеться обговорення та кінопоказ проекту «Кіноревізія Донбасу 2.0».

Дослідження підважує місце регіону в історії української культури та кінематографа. Окремі сюжети присвячені зображенням праці шахтарів в історичній перспективі та демонструють вплив радянської риторики на сучасні фільми про Донбас і загальні уявлення про регіон. Що кіно може розповісти про образ регіону та його трансформацію? Про це та інші аспекти дослідження поговоримо з упорядником збірки Станіславом Мензелевським та авторами Олександром Телюком та Анною Онуфрієнко.

Перше видання ревізії було опубліковано у 2015, друге – у 2017 році. Завдяки науковій структурі та сучасній академічній методології нове видання пропонує по-новому поглянути на образ регіону та простежити витоки донбаського героїчного наративу. Дослідження містить чи не найповнішу фільмографію Донбасу в українському радянському і пострадянському, а також сучасному світовому кіно. Його додатком стала добірка кіноматеріалів та хронікально-документальних фотографій Донецької та Луганської областей.

Книга складається зі статей українських та зарубіжний дослідників: Гіроакі Куромії, Євгенія Марголіта, Ольги Брюховецької, Олени Стяжкіної, Олексія Радинського, Сергія Єкельчика, Катерини Яковленко, Лесі Кульчинської, Кирила Ткаченка, а також кінознавцями Довженко-Центру: Станіслава Мензелевського, Олександра Телюка, Анни Онуфрієнко.


Відвідувачі матимуть змогу придбати книгу

Вхід вільний

Адреса: IZONE, 4 поверх. Вул. Набережно-Лугова, 8Автор: Dmitry Chepurnoy