Donbas Studies DS

НХМУ та Донбаські студії проводять спеціальну екскурсію

НХМУ та Донбаські студії проводять спеціальну екскурсію

ekskursia_1170px

5 квітня о 14:00 у Національному художньому музеї України (вул.Грушевського, 6) відбудеться спеціальна екскурсія від проекту Донбаські студії фонду ІЗОЛЯЦІЯ Герої Донбасу. Інвентаризація у рамках виставки Герої. Спроба інвентаризації.

Донбас довгий час був представлений як регіон героїв-трударів, які здатні за чотири роки виконати п’ятирічний план, стати вугільною/спортивною/бізнес столицею України. Навколо цього регіону створювався ореол незламного сильного краю, який «не можна поставити на коліна». Ця героїчність контекстуалізувалась як єдиний правильний наратив цієї території, а «стаханівство» стало способом життя. Натомість, рік початку стаханівського руху був одним з найкривавіших в історії ХХ століття. Згідно з даними істориків в Україні у 1937-1938 рр. було заарештовано 267 579 осіб і 122 237 засуджено до розстрілу. В Сталінській (нині – Донецькій) області було відкрито щонайменше 33774 політичні справи, більшість із них — саме в цей період. Якщо рахувати, що деякі справи стосуються кількох людей, то отримуємо кількість репресованих 40 000 – 50 000 осіб. У Ворошиловградській (нині – Луганській) області було близько 40 000 таких справ.

Тож хто вони, герої Донбасу? Жертви чи ентузіасти?

Розповідь про героїв та героїнь Донбасу буде безпосередньо пов’язана із візуальним компонентом українсько-німецького художнього дослідницького проекту Герої. Спроба інвентаризації (куратор: Міхаель Фер (Берлін), кураторська група НХМУ), який намагається розкрити образ «героя» та процес його творення. У ході інвентаризації фондів музею були визначені твори так чи інакше пов’язані з топосами «герой», «святий», «мученик» або «подвиг». Серед них є зображення героїв реальних і міфічних, народних чи– і вирощених в пробірках ідеологічних лабораторій, тих, чиї вчинки стали подвигом або профанацією.

Екскурсія розроблена в рамках Гендерних досліджень проекту Донбаські студії.

Реєєстрація за телефоном (044) 279-64-62 або поштою [email protected]

Вартість екскурсії: для дорослих – 40 грн., для студентів – 15 грн., для школярів і пенсіонерів – 10 грн.


Автор: Таня