Donbas Studies DS

Архівні матеріали Джона Ґ’юза в бібліотеці Донбаських студій

Архівні матеріали Джона Ґ’юза в бібліотеці Донбаських студій

DSC_8540e

Світлина з архіву. Надано Полом Чейні

Бібліотека Донбаських студій поповнилася фотографіями та архівними матеріалами Юзівки з Glamorgan Archives (Великобританія). Серед артефактів — копії документів та фотографій, на яких відображено момент заснування Юзівки (нинішній Донецьк), а також особисті фото британського бізнесмена Джона Юза, засновника міста.

Артефакти Донбаським студіям надав художник Пол Чейні, один з резидентів ІЗОЛЯЦІЇ 2012 ТУРБОРЕАЛІЗМ (Прорив). Цього року Пол Чейні за підтримки Фонду ІЗОЛЯЦІЯ та Донбаських студій реалізує свій дослідницький проект про Донбас в рамках резиденцій Urbanomic: The Ultimate Yarnwork.

Urbanomic — організація, що займається мистецтвом і видавничою справою, заснована у Великобританії. Цього року резиденції Urbanomic проходять в Бергені, Норвегія. Учасники резиденцій займаються науково-дослідницькою програмою, яка спростовує термін «місцевої специфіки», і апелює до іншого терміну — «ділянка». Автори досліджень простежують вплив локальних явищ на глобальний социально-політичний та культурний контекст.